Domáce Kauzy Politika Top

Tóth mal okrem novinárov sledovať aj Richarda Sulíka. Chcel pre Kočnera zistiť, či berie kokaín

Peter Tóth mal sledovať aj Richarda Sulíka.

BRATISLAVA – V kauze vraždy novinára opäť nastal posun. Týka sa výpovede údajného utajeného svedka, ktorým má byť Peter Tóth. Ten mal na zadanie Kočnera sledovať okrem novinárov aj šéfa strany Sloboda a Solidarita Richarda Sulíka. Exsiskár Tóth sa mal snažiť získať dôkazy o tom, že Sulík berie kokaín. 

Ako informoval denník SME, Peter Tóth sa mal zamerať na Sulíkovu oslavu 50. narodenín v reštaurácií Molo na Kuchajde. „Toto počujem prvýkrát. Kokaínu som sa v živote nedotkol a nerozumiem, že ten údajne tak strašne dobre informovaný Kočner toto nevedel a dal ma sledovať na mojej oslave,“ povedal pre SME Sulík. Na oslave mali byť podľa neho len členovia jeho bližšej aj vzdialenejšej rodiny. „Pozval som si tam celú moju širokú rodinu, lebo sa nevidíme tak často a tak pokope. Urobili sme si aj spoločnú fotografiu,“ povedal Sulík.

Podľa neho je prakticky vylúčené, že by sa na jeho oslave okrem rodiny a personálu vyskytoval niekto cudzí.

Tóth mal podľa medializovaných informácií 5. októbra na polícií vypovedať o sledovaní viacerých novinárov. Svoju výpoveď mal doplniť aj o USB kľúč, kde mali byť mená sledovaných osôb. Tóth mal sledovať zavraždeného novinára Jána Kuciaka, Adama Valčeka z denníka SME, Mareka Vagoviča z Aktuality.sk, Moniku Tódovú z Denníka N a šéfredaktora časopisu .týždeň Štefana Hríba.

Najnovšie k nim pribudli ďalšie mená. Tóth mal sledovať bývalú redaktorku Trendu Zuzanu Petkovú a taktiež šéfredaktorku Glob.sk Martinu Lebiš Ruttkayovú.

Mali zbierať “špinu”

Informácie mal získavať pre Mariana Kočnera, ktorý chcel sledovaných zdiskreditovať. Po tom, čo sa začalo hovoriť o prepojení Kočnera na objednávateľku vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky Alenu Zsuzsovú, mal prísť Peter Tóth dobrovoľne vypovedať na políciu. Mal  by fungovať v režime utajeného svedka.

Tóth všetky informácie popiera. Tvrdí, že médiá nemajú správne informácie.

Tóthovi mali pri sledovaní podľa medializovaných informácií pomáhať expríslušník SIS Miroslav Kriak, ale aj Norbert Bödör.

Galéria
Podnikateľ Marian Kočner požiadal o prepustenie z väzby. Zdroj: SITA/Diana Černáková
Podnikateľ Marian Kočner chodieval s Alenou Zsuzsovou na dovolenky. Ona pre neho pracovala. Zdroj: Archív/TASR
Marian Kočner je momentálne v útekovej väzbe v Leopoldove. Zdroj: TASR / Dušan Hein
Alena Zsuzsová. Zdroj: SITA
Alena Zsuzsová sa sťažovala na policajtov. Zdroj: SITA. Zdroj: SITA
Alena Zsuzsová.Zdroj: SITA
navigate_before
navigate_next