Domáce Spoločnosť

Telekom odškodňuje svojich klientov. Za výpadok hovory zadarmo

Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Minulotýždňový výpadok siete Telekom spôsobil na Slovensku menší ošiaľ. Napriek tomu, že kolaps nepostihol každého, na sociálnych sieťach sa spustila vlna kritiky. Spoločnosť Telekom však intenzívne pracovala na odstránení závady a už počas piatku sa klienti postupne mohli opäť dovolať svojim najbližším. Ako kompenzáciu za jednodňový výpadok vyčlenila spoločnosť jeden deň, počas ktorého budú môcť klienti bezplatne využívať všetky služby Telekomu.

 

Celoplošný výpadok siete Telekom zalarmoval minulý piatok tisíce Slovákov. Technický problém komponentu prepájajúci hovory ochromil klientov na pár hodín. Už počas dňa však technici spoločnosti pracovali na odstránení závady a v popoludňajších hodinách daného dňa už  klienti opäť mohli z časti komunikovať so svojimi rodinami či kolegami.

Dnes je už problém definitívne odstránený a Telekom plánuje odškodniť svojich klientov. ,,Tento piatok (17.5.2019) budú v mobilných sieťach bezplatné volania, správy a dáta na Slovensku zadarmo pre všetkých bez ohľadu na to, či zažili výpadok alebo im služby fungovali. Tieto výhody budú k dispozícii pre všetkých a automaticky,” uviedol výkonný riaditeľ pre Slovensko Dušan Švalek s tým, že ,,sieť je stabilná a všetky systémy bežia naplno.” Zároveň sa v mene spoločnosti ospravedlnil všetkým klientom za vzniknuté nepríjemnosti a poďakoval sa za ich lojalitu.