Spoločnosť Zahraničné

Taliansky premiér Conte viní z prepuknutia nákazy koronavírusom nemocnicu

Taliansky premiér Conte viní z prepuknutia nákazy koronavírusom nemocnicu. Zdroj: TASR / AP

RÍM – Taliansky premiér Giuseppe Conte obvinil vedenie nemocnice na severe krajiny z prepuknutia nákazy novým koronavírusom.

 

“V tejto chvíli vieme, že spôsob, akým bolo jedno nemocničné zariadenie riadené, nebol úplne primeraný,” uviedol Conte pre taliansku televíziu v pondelok večer. “Určite to prispelo k šíreniu,” konštatoval bez toho, aby túto inštitúciu menoval.

Agentúra AP pripomína, že hlavným centrom nákazy je mesto Codogno, približne 50 kilometrov juhovýchodne od Milána. V Codogne a niekoľkých ďalších mestách v severnom Taliansku platia karanténne opatrenia s cieľom zabrániť šíreniu nákazy.

Od piatka stúpol počet nakazených zo šesť na 229, čo predstavuje najvyšší počet potvrdených prípadov nákazy v Európe. V pondelok sa nárast počtu nových prípadov stabilizoval, keď hlásili len desať ďalších prípadov nákazy.

V Taliansku doteraz po infikovaní sa týmto vírusom zomrelo sedem osôb, pričom vo všetkých prípadoch išlo buď o starších ľudí alebo osoby s predchádzajúcimi zdravotnými problémami.

Prípad nákazy novým koronavírusom medzitým potvrdili v sicílskom Palerme, čo podľa agentúry DPA poukazuje na šírenie potenciálne smrtiaceho vírusu do južného Talianska.

Na koronavírus pozitívne testovali ženu z Bergama, mesta z infekciou postihnutého Lombardska. Žena bola súčasťou skupiny turistov na návšteve Palerma, uviedol sicílsky guvernér Nello Musumeci na Facebooku.