Spoločnosť Zahraničné

Taliansko zaznamenalo 197 nových prípadov COVID-19, z toho 60 percent v Lombardsku

Zdroj: pixabay.com

RÍM – Za uplynulých 24 hodín pribudlo v Taliansku  197 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, z toho 60 percent bolo zaznamenaných v Lombardsku. Lombardsko tak zostáva najviac postihnutým regiónom Talianska, informovala agentúra AP.

 

Celkový počet nakazených v krajine sa vyšplhal takmer na 235.000.

Denný prírastok úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 dosiahol 53. Na komplikácie spôsobené ochorením COVID-19 zomrelo v Taliansku od prepuknutia nákazy už 33.899 ľudí, čo radí krajinu na štvrté miesto na svete.

Talianske úrady priznávajú, že skutočný počet prípadov nákazy a úmrtí je omnoho vyšší. Mnohí ľudia s miernymi príznakmi sa nedali otestovať a testovaní neboli ani mnohí, ktorí mali vážne príznaky COVID-19, no zomreli v domovoch opatrovateľských služieb alebo doma, čo sa týka najmä starších ľudí.

Talianska vláda od utorka (2. júna) povolila cestovanie medzi jednotlivými regiónmi. Guvernéri niektorých regiónov však vyjadrili obavy, že tým môžu vzniknúť nové ohniská nákazy.

Taliansko uvoľnilo mnohé zo svojich reštriktívnych opatrení, no školy pre tento školský rok už neotvorilo a ľudia pochádzajúci zo zahraničia sú stále povinní absolvovať domácu karanténu.