Politika Spoločnosť Zahraničné

Taliansko bude testovať ľudí po príchode z Chorvátska, Grécka či Španielska

Zdroj: TASR / AP

RÍM – Taliansko zaviedlo v stredu povinné testovanie na nový koronavírus pre ľudí prichádzajúcich z Chorvátska, Grécka, Malty a Španielska, informovala tlačová agentúra HINA.

 

      Úrady takisto úplné zakázali cestovanie do Talianska z Kolumbie. Taliansko v stredu zaznamenalo 481 nových prípadov nákazy koronavírusom a desať súvisiacich úmrtí. Denný nárast počtu nakazených je približne dvojnásobný v porovnaní s priemerným denným nárastom v júni, keď v krajine uvoľnili epidemiologické opatrenia.

“Musíme pokračovať v obrane výsledkov, ktoré nám za posledné mesiace priniesli obete každého jedného z nás,” napísal taliansky minister zdravotníctva Roberto Speranza na Facebooku. Taliansko bolo jednou z epidémiou najťažšie zasiahnutých krajín. V uplynulých týždňoch sa krajine podarilo znížiť a stabilizovať počet nových prípadov. Grécko v stredu potvrdilo 262 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 – najviac od začiatku pandémie. Španielsko v rovnakom čase hlásilo 1700 a Chorvátsko 130 nových prípadov.