Domáce Top

Taliani upozornili na kalábrijskú mafiu na Slovensku už pred časom

CATANZARO – Talianska polícia „pred časom” upozornila kolegov na Slovensku, a tiež medzinárodné orgány, na podozrivú skupinu z Kalábrie, ktorej členov zadržali vo štvrtok na Slovensku. Agentúru ANSA o tom informovali zdroje z prostredia talianskej justície.

Podľa správy kalábrijskí prokurátori, ktorí sa zameriavajú na činnosť mafie, „oficiálne upozornili medzinárodnú políciu a políciu na Slovensku, že by mali sledovať aktivity zadržanej skupiny z Kalábrie, ktorá je podozrivá z napojenia na vraždy mladého novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky”. Zástupca prokuratúry Gaetano Paci takisto uviedol, že jeho kancelária poskytla informácie o údajnom napojení na zločineckú organizáciu ‘Ndrangheta z Kalábrie.

Policajná razia

Polícia vo štvrtok zadržala sedem podozrivých osôb počas rozsiahlej akcie v Michalovciach a Trebišove súvisiacej s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Informoval o tom policajný prezident Tibor Gašpar na tlačovom brífingu v Košiciach. So súhlasom špeciálnej prokuratúry a sudcu pre prípravné konanie polícia zadržala 42-ročného Antonina V., 45-ročného Sebastiana V., 40-ročného Bruna V., 62-ročného Diega R., 58-ročného Antonia R., 26-ročného Pietra C., ako aj ďalšieho 34-ročného Pietra C.

Okrem toho polícia vykonala štyri domové prehliadky a tri prehliadky iných objektov. Polícia zaistila viacero vecí. Medzi nimi napríklad dve krátke guľové zbrane v legálnej držbe, telefónne a iné komunikačné prostriedky, počítače a viaceré listinné materiály.

Foto: SITA/Radoslav Maťaš