Prešov Regióny Svidník

Svidník rozdá rôznym organizáciám tisíce ekologických pohárov. Darčeku sa potešili aj deti

Zdroj: FB / Svidník

SVIDNÍK – Celkovo 100.000 pohárov vyrobených z biologicky rozložiteľného materiálu mesto Svidník rozdá školám, ako aj rôznym organizáciám pôsobiacim v meste. Získalo ich od firmy, ktorá sa v meste zaoberá ich výrobou. Radnica si nechala rovnaký počet pre vlastnú potrebu. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Kristína Tchirová.

 

Aj keď je obdobie v súvislosti s koronakrízou menej hektické, viaceré organizácie podľa primátorky Marcely Ivančovej plánujú vonkajšie akcie. “Hlavnou myšlienkou rozdania pohárov je pristúpiť k úplnému vyradeniu používania plastových pohárov na akciách a prinútiť ľudí, aby buď používali vlastné prinesené poháre, alebo sa nechali občerstvovať do papierových pohárov, ktoré sa rýchlo v prírode rozložia,” vysvetlila.

Mesto v minulom roku spustilo edukačnú kampaň v súvislosti s triedením a recyklovaním odpadu. “Rok 2020 sme otvorili vo februári elektrozberom a intenzívne sme pracovali s verejnosťou na triedení zeleného odpadu a veľkoobjemového odpadu. Ekologicky rozložiteľný riad je výborná príležitosť, ako sa aj v lete počas oddychu zaujímať o naše životné prostredie,” dodala primátorka.