Domáce Politika Top

Sulíkov premiér nebude bývať u daňového podvodníka

BRATISLAVA – SaS podľa predsedu strany Richarda Sulíka garantuje slovenským občanom, že ak strana Sloboda a Solidarita bude zostavovať vládu, premiér nebude bývať v byte daňového podvodníka, minister vnútra nebude vyšetrovaný pre majetkové podvody a žiaden právnik nedostane 17-miliónovú odmenu. Richard Sulík tak reagoval na programovú konferenciu Smeru, ktorá sa koná dnes v Nitre.

Fico podľa poslankyne NR SR Veroniky Remišovej (OĽaNO) namiesto toho, aby sa zaoberal víziou krajiny a dal ľuďom nádej, na konferencii len očierňoval opozíciu. „Jediné zmysluplné návrhy, ktoré Robert Fico prezentoval na konferencii Smeru, boli návrhy, ktoré hnutie OĽaNO predstavilo pred pár mesiacmi a pán Fico ich iba odkopíroval – príplatky za nadčasy, prácu v noci a prácu počas víkendu. V parlamente poslanci Smeru návrhy OĽaNO zamietli a teraz ich Robert Fico prezentuje ako súčasť svojho sociálneho balíčka,“ povedala Remišová s tým, že i tak tieto zmeny víta, keďže sú to návrhy, ktoré zlepšia situáciu ťažko pracujúcich ľudí. „Je škoda, že Robert Fico ich uplatňovanie odkladá na poslednú možnú chvíľu, pravdepodobne tesne pred voľbami. Robert Fico sa rád chváli ekonomickými výsledkami, no vždy zabudne povedať, že máme najvyššiu nezamestnanosť z okolitých krajín a najväčšie regionálne rozdiely zo všetkých vyspelých krajín na svete,“ zdôraznila.

Remišová upozornila, že strana Smer je pri moci viac ako 10 rokov, no počas tohto obdobia nedokázala zlepšiť situáciu najchudobnejších ľudí. „Stále máme regióny, kde je každý piaty človek nezamestnaný. Ak Robert Fico hovorí o úspechov v krajoch, najlepším dôkazom neschopnosti jeho županov je práve situácia v hladových dolinách. Namiesto riešenia tejto situácie navrhuje Smer príspevok na vysťahovanie, čo ešte zhorší vyľudňovanie týchto regiónov a situáciu ľudí, ktorí nemajú kam odísť,“ konštatovala Remišová, podľa ktorej za desať rokov sa Robertovi Ficovi nepodarilo znížiť byrokraciu pre podnikateľov a živnostníkov, zlepšiť služby štátu, pozdvihnúť zdravotníctvo a zvýšiť úroveň škôl.

V jednom mal podľa Remišovej Robert Fico pravdu, strana Smer je ako slon – jeho ľudia majú hrubú kožu a hrubé spôsoby. „Korupčné kauzy sa snažia vysedieť, milióny z našich peňazí dávajú svojim kamarátom za právne služby a rôzne kšefty, bašternákovia sú na slobode, hoci slušných podnikateľov štát šikanuje, kde môže. To však neznamená, že hrubé spôsoby tu budú panovať naveky. Nádej na zmenu v regiónoch začína pre ľudí už presne o dva týždne, pri voľbách do VÚC,“ dodala.

Poslanec hnutia Sme rodina Peter Pčolinský upozornil, že Ficove trápne útoky na opozičné strany sú len dymovou clonou, za ktorou prebieha bohapustá rabovačka eurofondov a verejných financií do vreciek Ficovho zlepenca oligarchov. Podľa neho Fico na konferencii Smeru odkázal novinárom a pravici, aby sa išla o tretej ráno postaviť k pásu. “K pásu nech sa postaví v prvom rade premiér Fico, pretože na rozdiel od neho, ja som za pásom pracoval na 12-hodinové smeny, pracoval som na poli, v pekárni, v sklade, ale aj ako bankový pracovník či manager v poisťovni. Na rozdiel od pána Fica, ktorý je celoživotný funkcionár a v živote normálne nepracoval, ja viem o čom je manuálna práca za pásom,” vyhlásil Pčolinský.