Domáce Politika

Sulík urobil odpočet svojho pôsobenia v europarlamente

Richard Sulík. Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – Predseda SaS Richard Sulík považuje za jeden z najväčších úspechov svojho pôsobenia v Európskom parlamente aktivity, ktoré viedli k pozastaveniu osobitného odvodu obchodných reťazcov. Pri odpočte svojho pôsobenia v europarlamente spomenul svoje písomné otázky, vystúpenia aj pozmeňujúce návrhy k európskym smerniciam a nariadeniam.

 

Priblížil, že pri osobitnom odvode dal dve písomné otázky a písal list príslušnej eurokomisárke, ktoré viedlo k stretnutiu. “Prisľúbila mi, že bude urýchlene konať, čo sa aj stalo a bola pozastavená účinnosti Dankovej dane z potravín. Tu vidieť, že nie je práca v europarlamente zbytočná a nie je pravda, že jeden europoslanec tam nič nezmôže,” povedal na tlačovej konferencii v Národnej rade SR.

Osobitný odvod slovenský parlament vo štvrtok zrušil po tom, čo bola pozastavená jeho účinnosť. Sulík očakáva, že by ceny mohli v priebehu niekoľkých mesiacov klesnúť, prípadne nebudú aspoň ďalej rásť.

Predseda SaS zároveň na tlačovej konferencii zdôraznil, že SaS je proeurópska strana, Európsku úniu považuje za dobrý projekt, ale potrebuje reformu. “Členstvo v EÚ vnímame ako kľúčový záujem Slovenska. Preto chceme, aby EÚ fungovala, preto aj pomenúvame, čo v nej nefunguje,” povedal Sulík.