Domáce Kauzy

Sudkyňa Najvyššieho súdu SR Halmová vylučuje napomáhanie Kočnerovi. Nepovažuje ho vraj za slušného človeka

Zdroj: TASR - Jakub Kotian

BRATISLAVA – Sudkyňa Najvyššieho súdu SR Nora Halmová absolútne vylučuje, ža by bola Norou z SMS komunikácie obžalovaného Mariana Kočnera s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom. Ako sa ďalej uvádza v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, v kauze miliónových zmeniek sudkyňu nikto nekontaktoval a pre spomenuté osoby nič nevybavovala ani im nebola nápomocná.

 

“Musím povedať, že možnosť ovplyvniť kauzu zmenky z mojej strany ani nikdy nebola možná, pretože od roku 2014 nie som sudkyňou krajského súdu. Na krajskom súde som v minulosti pôsobila, avšak ako sudkyňa správneho kolégia, ktoré sa v rámci svojej rozhodovacej činnosti zmenkami nezaoberá. Môžem s plnou zodpovednosťou vyhlásiť, že aj v prípade, ak by sa ma ktokoľvek snažil ovplyvniť vo svoj prospech, v žiadnom prípade by nebol úspešný,” povedala Halmová.

Kočner podľa nej nie je slušný človek

Sudkyňa pripustila, že sa pozná s Bödörom, podľa nej však viac ako osem rokov nie sú v kontakte. Pokiaľ ide o Mariana Kočnera, toho podľa nej poznal jej bývalý manžel, s ktorým je však od roku 2012 rozvedená. “Čo sa týka mňa, spoločenským udalostiam, na ktoré bol Marián Kočner pozvaný som sa vyhýbala a to aj z dôvodu, že ho nepovažujem za slušného človeka,” dodala Halmová.

Časť komunikácie medzi Marianom Kočnerom a Bödörom, ktorú zverejnil Denník N, sa týka súdneho konania vo veci sporu o zmenku za osem miliónov eur. O spore mal v odvolacom konaní rozhodovať Krajský súd v Bratislave. „Budeme možno potrebovať Norinu pomoc,” napísal podľa denníka Marian K. Bödörovi v máji minulého roku. Vtedy už na krajskom súde nepôsobila sudkyňa s takým menom. Do jesene 2014 však krajskou sudkyňou bola Nora Halmová, pripomenul denník.