Spoločnosť

Údajný mafiánsky boss Ferus putuje za mreže.

Na snímke Ľubošš Ferus prichádza na ŠŠpecializovaný trestný súd (ŠTS) v Banskej Bystrici 8. februára 2018. FOTO TASR - Branislav Račko ***

LEVICE– Niekdajšieho údajného šéfa nitrianskeho podsvetia Ľuboša Ferusa poslal svojím uznesením Okresný súd v Leviciach do preventívnej väzby.

Okresný súd v Leviciach poslal v stredu popoludní svojím uznesením niekdajšieho údajného šéfa nitrianskeho podsvetia Ľuboša F. do preventívnej väzby. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského súdu v Nitre Lenka Kiradžiev, podľa ktorej už bola voči uzneseniu podaná sťažnosť.

Ľuboš F. mal byť v noci zo soboty 29. na nedeľu 30. decembra spolu s Dávidom P. a Adriánom G. účastníkom lúpeže v Želiezovciach. “Autom zablokovali taxík a následne mali jeho posádku vytiahnuť z auta a fyzicky napadnúť. S nožom v ruke mali od nich žiadať peniaze. Tie im mali poškodení vydať,” informovala pred časom o prípade nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Ako pre TASR doplnila, Ľuboš F. bol vyšetrovateľom obvinený za trestný čin lúpeže so zbraňou a Dávid P. za trestný čin lúpeže.