Domáce Politika

Študenti sa môžu ešte do soboty prihlásiť na stáž v parlamente

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Študenti sa môžu ešte prihlásiť na stáž do Národnej rady (NR) SR. Kancelária NR SR o tom informuje na svojom webe. Prihlásiť sa môžu študenti do 27 rokov, ktorí sú aspoň v druhom ročníku vysokoškolského štúdia prvého stupňa. Musia mať veľmi dobré študijné výsledky a aktívnu znalosť cudzích jazykov. Prihlášky môžu študenti posielať do 30. mája.

 

Stážisti pôsobia na sekretariátoch výborov NR SR a na vybraných odboroch Kancelárie NR SR. “Študenti spravidla vyhľadávajú, triedia a vyhodnocujú rôzne údaje potrebné pre prácu NR SR a jej kanceláriu, prekladajú informácie z cudzích jazykov, či vypomáhajú počas podujatí organizovaných Kanceláriou NR SR,” píše kancelária na webe.

Stážový program má študentom poskytnúť príležitosť spojiť svoje teoretické vedomosti s praktickými skúsenosťami a umožniť im oboznámiť sa s pôsobnosťou parlamentnej administratívy.

Doteraz absolvovalo stáž viac ako 700 študentov, na jeseň otvorí Kancelária NR SR jej 23. ročník. Trvať bude od 1. októbra 2020 do 31. mája 2021.