Domáce Top

AKTUALIZÁCIA: Stretnutie ústavných činiteľov s generálnym prokurátorom kvôli únosu Vietnamca bude dnes popoludní

BRATISLAVA: Avizované stretnutie prezidenta SR Andreja Kisku, predsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS) a predsedu vlády SR Petra Pellegriniho (Smer-SD) sa uskutoční v pondelok o 15.00 h. Na stretnutí sa zúčastní aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár. TASR o tom informoval Dankov hovorca Tomáš Kostelník.

Čižnár požiadal pre prípad uneseného vietnamského podnikateľa o stretnutie s troma najvyššími ústavnými činiteľmi v piatok (3.8.). Stretnutím chce Čižnár zamedziť politizácii prípadu a zabezpečiť nezávislosť a zákonnosť objasnenia veci.

Opis únosu vietnamského podnikateľa z Bratislavy za pomoci slovenskej polície a s použitím vládneho špeciálu vo štvrtok (2.8.) zverejnil Denník N. Rezort vnútra ho označil za úplný nezmysel s tým, že obsahuje samé výmysly a klamstvá a ide o čisté sci-fi jeho autora. Už predtým nemecké médiá priniesli informáciu, že tamojší vyšetrovatelia nepochybujú o tom, že pri únose bol použitý slovenský vládny špeciál.

AKTUALIZOVANÉ: Pred stretnutím troch najvyšších ústavných činiteľov prebehne o 13.00 stretnutie prezidenta Andreja Kisku s premiérom Petrom Pellegrinim o aktuálnej politickej situácii, po ktorom očakávame o 14.00 sa vyhlásenie prezidenta k aktuálnej politickej situácii.