Domáce

Strana SKOK! tvrdo odsudzuje prejavy extrémizmu

BRATISLAVA – Strana SKOK! tvrdo odsudzuje udalosti, ktoré sa udiali v sobotu 21. júna v Bratislave počas pochodu extrémistických skupín. Extrémizmus, ktorý sa v sobotu naplno prejavil nenávisťou a útokmi na nevinných ľudí, je podľa strany omnoho nebezpečnejší, než problémy, ktoré môžu vzniknúť z tém, proti ktorým extrémisti pochodovali.

“Skutočné vlastenectvo sa neprejavuje extrémizmom a nenávisťou voči ostatným. Vlastenectvo sa prejavuje v činoch, na ktoré môže byť spoločnosť hrdá. Sobotný pochod v Bratislave a útoky na nevinných ľudí sú však na hanbu celého Slovenska,” tvrdí strana s tým, že veľkú časť zodpovednosti nesú aj štandardní slovenskí politici z väčšiny parlamentných strán, ktorí vo vzácnej zhode nenápadne podnecovali nenávisť tým, že sa namiesto rozumnej diskusie a argumentácie rozhodli vytĺkať z témy migrácie do Európy lacné politické body.

“Politikárčenie a vytĺkanie bodov zo spoločensky citlivých tém a vyvolávanie strachu medzi občanmi vždy spôsobuje nárast extrémizmu. Bohužiaľ, na Slovensku sa nájde mnoho politikov a strán, ktorí nemajú čo rozumné ponúknuť občanom na zlepšenie kvality ich života, a preto radšej organizujú referendá proti menšinám, či dokonca násilné pochody,” tvrdí Skok.

V Bratislave sa v sobotu 20. júna uskutočnilo protestné zhromaždenie s názvom „STOP islamizácii Európy! Spoločne proti diktátu Bruselu, za Európu pre Európanov!“, ktoré protestovalo proti prílevu imigrantov do Európy. V súvislosti s týmto zhromaždením sa uskutočnilo niekoľko incidentov. Na nádvorie Bratislavského hradu počas protestných zhromaždení vošlo približne tristo ľudí a napadli osoby, ktoré boli na cyklistických pretekoch. Polícia eviduje aj útok na policajta, ktorému niekto do stehna hodil kocku z dlažby. Vandali tiež poškodili niekoľko policajných áut.