Domáce Politika Top

Stojte si za svojimi slovami, odkazuje Blahová SNS v kauze Richter

BRATISLAVA – Opozícia má vyzbierané hlasy na podanie návrhu na mimoriadnu schôdzu k odvolávaniu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera (Smer-SD) aj bez podpisov vládnej Slovenskej národnej strany (SNS).

Ako povedala pre agentúru SITA predsedníčka poslaneckého klubu za SaS Natália Blahová, dnes alebo vo štvrtok podajú návrh v podateľni parlamentu a schôdzu by mal predseda parlamentu a SNS Andrej Danko zvolať do siedmich dní. Ako Blahová uviedla, poslancov SNS o podpisy nežiadali.

Stojte si za slovami, odkazuje národniarom

„Nech si poslanci SNS a pán Danko stoja za slovom a nielen slovami, ale aj činmi preukážu to, ako vážne ich máme brať. Ale dohadovať sa s nimi určite nebudeme,” povedala s tým, že opozícia koná z vlastného presvedčenia, že Richter nemá na poste ministra čo robiť.

„Návrh na mimoriadnu schôdzu by sme podávali tak či tak aj bez toho, že by poslanci SNS vyjadrili nespokojnosť s ministrom Richterom. Minister Richter je ohrozením pre celú sociálnoprávnu ochranu detí, čiže ak SNS chce podporiť, nech náš návrh podporí a nech si stojí za svojimi slovami. Ale určite nebudeme s nimi o ničom vyjednávať,” zdôraznila Blahová.

Foto: SITA/Marko Erd