Košice Regióny

Štátne divadlo Košice zastavilo do odvolania predstavenia a predaj vstupeniek

Štátne divadlo Košice zastavilo do odvolania predstavenia. Zdroj: TASR / František Iván

KOŠICE – Štátne divadlo (ŠD) Košice až do odvolania pozastavilo predaj vstupeniek a hranie repertoárových predstavení. Rozhodol o tom v piatok (20. 3.) krízový štáb divadla v súvislosti s hrozbou nového koronavírusu. Zároveň rozhodol o odklade ďalších premiér plánovaných v tejto sezóne na neurčito. Informoval o tom hovorca divadla Svjatoslav Dohovič.

 

Keďže sa tradičný divadelný život zastavil, ŠD sa rozhodlo otvoriť svoje pomyselné brány aspoň v online svete a spustilo projekt Umením skrotiť nudu.

“Rozprávky načítané hercami činohry, hudobné a iné príspevky členov opery či baletu – úsmevné aj povzbudzujúce – budú spríjemňovať všetkým chvíle počas nútených divadelných prázdnin na kanáloch Štátneho divadla Košice na sociálnych sieťach. Krotiteľmi nudy sa môžu stať aj samotní diváci. Nielen pasívnymi, ale aj aktívnymi. Stačí, ak sa inšpirujú a natočia vlastné video na divadelné témy,” uviedol Dohovič. Ako prvú rozprávku v piatok načítal herec Ivan Krúpa poviedku herečky Adriany Krúpovej Ako Laura našla svojho Princa.

Pre deti divadlo prostredníctvom sociálnych sietí už spustilo špeciálnu súťaž Namaľujte, zahrajte, zaspievajte alebo zatancujte divadlo, a to na dni, počas ktorých aj ich podobne ako divadelníkov koronavírus zavrel doma medzi štyrmi stenami. Je určená predškolákom i školákom.