Domáce Politika Top

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská mení pôsobisko

Monika Jankovská. Zdroj: Glob.sk I David Duducz

BRATISLAVA – Štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská po skončení vo funkcii bude pôsobiť ako sudkyňa v Bratislave. Súdna rada SR v pondelok odsúhlasila jej preloženie na Krajský súd v Bratislave s účinnosťou od 1. apríla 2019.

 

Monika Jankovská má ako štátna tajomníčka prerušený výkon funkcie sudcu. Naposledy pôsobila na súde v Trenčíne. Súdna rada dnes rozhodla o jej preložení na Krajský súd v Bratislave. Znamená to, že keď Jankovská skončí vo funkcii štátnej tajomníčky a vzdá sa aj poslaneckého mandátu, nastúpi ako sudkyňa už v hlavnom meste, nie v Trenčíne. To, či a kedy skončí na ministerstve dnes nie je vôbec známe. “Je to na dohode mňa, s predsedom súdu, s predsedom vlády aj s ministrom spravodlivosti,” uviedla Jankovská pre Glob.sk.

Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti sa nedávno uchádzala o post sudkyne Ústavného súdu. Do funkcie ju navrhla predsedníčka Súdnej rady Lenka Praženková. Jankovská sa vo februári zúčastnila vypočúvania pred ústavnoprávnym výborom a ten ju rovnako ako ďalších kandidátov posunul do voľby v pléne Národnej rady. Po obštrukciách však nebol napokon v dvoch februárových voľbách zvolení nik. V týchto dňoch rezonuje nová voľba. Jankovská sa však opätovne do boja o talár sudkyne Ústavného súdu už nezapojila.