Domáce Parlamentné voľby Politika

Spolu-OD má na sneme schváliť volebný program koalície PS – Spolu

Michal Truban, Miroslav Beblavý - Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Mimoparlamentná strana Spolu – občianska demokracia (OD) bude v sobotu na svojom druhom sneme v Púchove voliť troch členov predsedníctva, schvaľovať má tiež volebný program koalície strán Progresívne Slovensko (PS) – Spolu. Informovala o tom hovorkyňa Spolu-OD Silvia Hudáčková.

Strany už dávnejšie avizovali, že do budúcoročných parlamentných volieb pôjdu v koalícii. Lídrom spoločnej kandidačnej listiny má byť šéf PS Michal Truban, programovým lídrom zase predseda Spolu-OD Miroslav Beblavý. PS a Spolu-OD išli spoločne už do májových eurovolieb, ktoré na Slovensku vyhrali so ziskom 20,11 percenta. V europarlamente tak obsadili štyri kreslá.

Koalícia PS – Spolu uzavrela v lete s mimoparlamentnou KDH dohodu o predvolebnej spolupráci, v ktorej sa dohodli na vzájomnom neútočení v predvolebnej kampani. Chcú tiež hľadať prienik v programových prioritách budúcej vlády. PS – Spolu a KDH zároveň podpísali v auguste spoločné vyhlásenie s neparlamentnou stranou Za ľudí, v ktorom sa zaväzujú, že urobia všetko pre to, aby popretŕhali väzby medzi políciou, prokuratúrou, justíciou a ľuďmi, ktorí sú napojení na zločineckú sieť.