Bratislava Regióny

Spadnuté trolejové vedenie skomplikovalo premávku v Bratislave

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA (TASR/SITA) – Po Šancovej ulici v Bratislave nepremávali v piatok ráno niektoré spoje mestskej hromadnej dopravy. Dôvodom bola zrážka dvoch trolejbusov za Hlavnou stanicou smerom do mesta a spadnuté trolejové vedie. Informuje o tom Zelená vlna RTVS aj Dopravný podnik Bratislava (DPB).

 

Podľa portálu imhd.sk nepremávali v úseku medzi Zimným štadiónom O. Nepelu a Hlavnou stanicou linky 64, 201, 204 a 209, odklonené boli na náhradné trasy. “Na uvedených linkách sú nasadené aj náhradné autobusy po riadnych trasách,” uvádza portál.

Trolejbusová linka 201 premáva z Dolných honov po Jelačičovu ulicu. Linka 204 premáva medzi Pražskou a zimným štadiónom cez Hodžovo námestie, Záhradnícku a Jégého ulicu. Linka 209 premáva medzi Pražskou a Ružovou dolinou cez Hodžovo námestie, Záhradnícku, Svätoplukovu, Prievozskú a Miletičovu ulicu. Podobne premáva aj linka 64.

Podľa posledných informácii bola premávka po Šancovej ulici už obnovená. Do napojenia trolejbusov na svoje grafikony treba počítať s nepravidelnou premávkou vyššie uvedených liniek.