Regióny Top

Smerák obvinil ľudí z klamstva, tí vracajú úder: Tvrdé slová o košickej chobotnici

KOŠICE – V metropole východu to vrie! Komplikovaná situácia ohľadom plateného parkovania má k vyriešeniu stále ďaleko. Petíciou, za ktorou stoja nespokojní Košičania, sa bude už 12. decembra zaoberať rokovanie mestského zastupiteľstva. Ešte predtým sa však konflikt vyostril.

Problémové boli vyjadrenia šéfa legislatívno-právnej komisie Jaroslava Kaifera, ktorý je zároveň poslancom za stranu Smer-SD. Ako podľa Korzára tvrdí, petícia je zmätočná – znenie vraj nezodpovedá tomu, čo hlásali iniciátori, ktorých zároveň obvinil z klamstva a zavádzania ľudí.

Hovorili vraj niečo iné

„Petičiari napríklad žiadajú, aby bol na území mimo súčasnej zóny parkovania za účelom správy parkovacieho systému v meste Košice zriadený mestský podnik. To je v rozpore s tým, čo na sociálnych sieťach, ale aj medzi ľuďmi na zhromaždeniach aktivisti hovorili,“ povedal pre denník.

S názorom Kaifera aktivisti na čele s Henrichom Burdigom nesúhlasia. „Raši a Košická chobotnica napriek enormnému úsiliu neuspeli s očierňovaním aktivistov, keď ich označili prívlastkami vandali, kriminálnici, resp. násilníci, podnecovatelia “fašizmu”, atď.,” tvrdí šéf iniciatívi Nezaplatím EEI ani cent.

Primátor, mesto a EEI závadzajú, tvrdia aktivisti

Smeráci podľa Burdigu vyslali „servilného poslanca Kaifera“ a snažia sa presvedčiť Košičanov, že ich aktivisti klamú. To sa im však vraj nedarí a ukazujú na svoju spoluprácu s EEI.

„Posledné mesiace ukázali všetkým Košičanom, kto v tomto prípade neustále klame a zavádza. Je to práve mesto, primátor a EEI.,” upozorňuje a burcuje: „O demokraciu a slobodu sa treba starať a bojovať. Ináč sa zobudíme v diktatúre, v košickom papaRAŠIzme už sme.”

Petícia, ktorá nemá obdobu

Petícia, ktorú podpísalo 17-tisíc Košičanov, vraj nemá obdobu. Ako tvrdí, neodmietajú platiž za parkovanie a reguláciu, chcú však, aby to riešila samospráva – transparentne. „Na tom p. Kaifer a vedenie mesta nič nezmenia, nezmení to ani ich márna snaha prekrúcania faktov a ich ďalší pokus opäť klamať ľudí,” hovorí Burdiga.

Dodáva, že ak vedenie mesta nedokáže alebo nechce zabezpečiť riešenie problematiky parkovania ako službu občanom, tak sú „neshcopní babráci” a mali by odstúpiť.

Zdroj: ph, Foto: SITA