Domáce Politika Top

Smerácky poslanec vyzval vedenie: Zobuďte sa zo sna, pohádal sa s Glváčom

BRATISLAVA – Súčasná situácia nenecháva chladného hádam nikoho. Nahnevaný dnes bol aj bratislavský mestský poslanec Martin Borguľa, ktorý v hlavnom meste zastupuje najsilnejšiu slovenskú stranu Smer – a práve na ňu smerovali jeho slová na Facebooku.

Borguľa tak reagoval na tlačovku Petra Pellegriniho, Richarda Rašiho a Martina Glváča a na ich vyjadrenie, že vedenie Smeru má plnú podporu členov a základne strany. „Páni, zobuďte sa z tohto sna! Vy netušíte, čo sa deje medzi obyčajnými slušnými ľuďmi, medzi rádovými členmi Smeru,” napísal v statuse.

Slovo smerák nadávkou

Svojim kolegom odkázal, aby začali počúvať, čo si rádoví členovia strany myslia. „Denne odchádzajú desiatky slušných ľudí zo strany len preto, lebo už dávno nepočúvate a nerešpektujete názor prichádzajúci zdola,” píše Borguľa a dodáva, že slovo “smerák” sa pomaly, ale isto stáva nadávkou a že trpia absolútnou stratou kontaktu s realitou.

Status Martina Borguľu – Foto: FB/Martin Borguľa

Na jeho status sa následne ozval práve Martin Glváč. „A ty si ešte člen? Či len keď je z toho nejaký prospech pre Teba alebo priateľov a rodiny?” spýtal sa ho. „Martin, som ešte členom Smeru, alebo už si ma za iný názor vylúčil?” kontroval Borguľa.

Následne mu napísal, že je škoda, že nevie prijať konštruktívnu kritiku. „V rámci jedného volebného obdobia ste klesli z podpory 44% na 27%, v ďalších voľbách Smer stratil veľa županov a poslancov. Dlhodobo už nepresadzujete sociálnodemokratické myšlienky a ste v ťažkej defenzíve,” vymenováva problémy a pýta sa Glváča, či ich nevidí. Borguľa zároveň tvrdí, že v Smere ho drží len to, že vraj nie je prevracač kabátov.

Príspevok Martina Glváča

„Pekné je, že som ešte člen a ďalej píšeš, že ste…! To je presne to, o čom hovorím! Keď je vlna som, keď nie ste to vy!! Trvám na tom, čo som Ti povedal osobne,” uzavrel Glváč. Borguľa vysvetlil, že píše ste, pretože nie je súčasťou vedenia strany a necíti sa byť spoluzodpovedný za stav Smeru.

„SDĽ je jediná strana, kam som vstúpil, následne som bol pretransformovaný do strany Smer. Najjednoduchšie je povedať, že odchádzam. Ale to je nefér. Preto sa vám snažím ukázať, v čom robíte chyby a ako sa dá zo Smeru znovu urobiť solídna strana presadzujúca kvalitné myšlienky. Mrzí ma, že ťa to uráža. Hnevať by ťa mali tí, ktorí bez slova odchádzajú. A rovnako ako ty si stojím za tým, čo som ti povedal osobne,” uzavrel Borguľa.

Autor: ph, Foto: FB / Martin Borguľa, SITA/Marek Mrviš, Nina Bednáriková