Domáce Politika Top

Sme rodina v sobotu predstaví svoju víziu štátu

BRATISLAVA – Hnutie Sme rodina chce v sobotu na programovej konferencii predstaviť svoju víziu štátu. Ako povedal dnes pre agentúru SITA podpredseda hnutia Milan Krajniak, na konferencii predstavia hlavný programový materiál s názvom Starostlivý štát pre dolných päť miliónov ľudí.

„Súčasťou konferencie bude aj analýza, ako sa od vzniku SR vyvíjala situácia v slovenských domácnostiach a rodinách. Ako rástli ich príjmy, ako sa zadlžovali. Predložíme tiež našu predstavu o tom, ako by mal štát fungovať,” povedal Krajniak.

Analýza stavu ekonomiky

Na konferencii bude predstavená analýza stavu ekonomiky a peňaženky občanov, presné a konkrétne ciele budúcej ekonomickej politiky Sme rodina aj so zdrojmi a konkrétnymi krokmi. Hnutie na konferencii plánuje dať sľub občanom, aký bude prírastok v peňaženke každého pracujúceho obyvateľa SR o štyri roky.

Na konferencii, ktorá bude v Bratislave, s hlavným prejavom vystúpi predseda hnutia Boris Kollár. Programový dokument predstaví Krajniak. Na konferenciu má prísť 300 delegátov z celého Slovenska. Hnutie v pozvánke pre médiá tiež ponúka „fotohapenningy členov zachytávajúce vzťah tak k Borisovi a nášmu programu, ako aj ku konkurenčným predstaviteľom a programovým ponukám“.

Foto: SITA