Domáce Top

Slovenský vedec tvrdí, že poraziť COVID-19 sa dá. O jeho metódu ale nie je záujem

Podľa profesora Vladimíra Zajaca sú nosičmi koronavírusu bunky baktérií. Zdroj: traverseticker.com

NITRA/TRENČÍN – Boj proti koronavírusu prebieha na celom svete. Vedci sa snažia vyvinúť účinnú látku, ktorá by ho buď úplne zničila, alebo by ňou bol infikovaný pacient aspoň liečiteľný. Zákernej nákaze už podľahli tisíce ľudí. Na Slovensku máme pritom vedca, ktorý tvrdí, že boj s týmto zákerným vírusom sa vyhrať dá a vôbec nie zložito.

 

Nový spôsob ako eliminovať šírenie koronavírusu, respektíve ho úplne zastaviť, navrhol slovenský vedec, docent Vladimír Zajac. Pôsobí v Ústave experimentálnej onkológie Slovenskej akadémie vied. „Porušil som zabehané veci, lebo všetci tvrdia, že vírus sa prenáša kvapôčkovou infekciou, no ja tvrdím, že nie, lebo vírus sa sám o sebe prenášať nemôže. On existovať sám nemôže, ale vždy len v nejakej bunke. Tá bunka, ktorá prenáša vírus, je baktéria. Každý vírus je vlastne parazit, ktorý sám o sebe nemôže existovať, ale je závislý na svojom nositeľovi, teda živej bunke. To je základná podmienka jeho existencie,“ tvrdí slovenský vedec, podľa ktorého je vírus iba akýmsi otrokom a nie kráľom. Vedcove poznania, ktorými by sa vraj dalo šírenie nového vírusu zastaviť, či aspoň eliminovať, však zatiaľ nikto podporiť nechce.

Vedec Vladimír Zajac sa venuje skúmaniu vírusov už 30 rokov. Zdroj: ecav.sk

Vírusy sa prenášajú baktériami

Tvrdenia Vladimíra Zajaca, ktorý sa venuje skúmaniu vírusov už 30 rokov, ale narážajú na absolútny odpor. „Na toto moje tvrdenie som prišiel v stajni, kde som zistil, ako sa infekcia pomocou baktérií prenáša z infikovaného dobytka na zdravý. Spolu s docentom Čestmírom Altanerom som postupne dospel k záveru, že hostiteľom vírusov môže byť len bakteriálna bunka. Túto ideu som otestoval a naše výsledky to iba potvrdili,“ vraví vedec, ktorý na základe svojich predchádzajúcich zistení predpokladá, že všetky vírusy sa prenášajú baktériami, teda aj koronavírus. „Vo všeobecnosti sa tvrdí, že vírusy sa prenášajú kvapôčkovou infekciou, ale to tak nie je. To by musel vírus existovať i mimo bunky a to nie je možné,“ tvrdí Zajac a dodáva, že vírusy sa vždy prenášajú baktériami. Súčasná epidémia teda nie je epidémiou koronavírusu ako takého, ale epidémiou baktérií obsahujúcich koronavírus.

Ocenenie Vedec roka si prevzal Vladimír Zajac, ktorý sa skúmaniu vírusov venuje už 30 rokov, na slávnostnom seminári SAV v roku 2013. Zdroj: ecav.sk