Domáce Top

Posun v kauze Vietnamec. Čiznár sa opät stretol s nemeckým generálnym prokurátorom

BRATISLAVA – Generálny prokurátor Jaromír Čižnár s nemeckým generálnym prokurátorom Petrom Frankom riešili  kauzu únosu vietnamského občana Trinh Xuan Thanha. 

“Tak, ako informoval generálny prokurátor na tlačovej besede 13. augusta po stretnutí so svojím nemeckým kolegom, Jaromír Čižnár a Peter Frank sa dohodli na ďalšom koordinačnom stretnutí. To bolo dnes na pôde Eurojustu v Haagu. Bližšie informácie poskytne Generálna prokuratúra SR v najbližších dňoch,” uviedla v piatok pre TASR hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.
Podľa jej slov Generálna prokuratúra SR odmieta akékoľvek špekulácie o utajenosti piatkového stretnutia.
Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) v auguste vyhovela žiadosti vyšetrovateľa a v súvislosti s vyšetrovaním únosu vietnamského občana zbavila mlčanlivosti všetky požadované osoby. V súčasnosti je zbavených mlčanlivosti 44 ľudí. Informoval o tom vtedy tlačový odbor Ministerstva vnútra SR.
 “Rezort vnútra pod vedením Denisy Sakovej poskytuje orgánom činným v trestnom konaní maximálnu súčinnosť v prípade únosu vietnamského občana,” napísali z ministerstva. Podľa ich slov vyšetrovateľovi poskytli aj všetky požadované dokumenty.
O zbavení mlčanlivosti 44 ľudí informovali na tlačovej konferencii 13. augusta v Bratislave.
“Výsluchy prebiehajú. Poradie výsluchov si určia tí, ktorí to vykonávajú,” povedal vtedy generálny prokurátor. Požiadal v tejto súvislosti o trpezlivosť. Na stretnutie upozornil portál aktuality.sk, ktorý zároveň informuje, že inšpekcia a prokuratúra začali s výsluchmi ochrankárov.