Domov » Kategórie » Ekonomika » Domáca » Slovensku sa darí. Je to výsledok rovnovážnej politiky, tvrdí Fico

Slovensku sa darí. Je to výsledok rovnovážnej politiky, tvrdí Fico

BRATISLAVA – Slovensko je v ekonomických a sociálnych procesoch spravované profesionálne. Vyhlásil to premiér Robert Fico na utorňajšej tlačovej konferencii, na ktorej sa spolu s ministrom financií Petrom Kažimírom venovali vývoju hospodárstva Slovenska.

Podľa Fica jeho tvrdenie dokazujú aj čísla vývoja hrubého domáceho produktu, ktorého rast v druhom štvrťroku zrýchlil na 3,7 %.

Vysoké ratingy našej krajiny

Rovnako dôkazom dobrého riadenia hospodárstva je podľa premiéra skutočnosť, že ratingové agentúry stále potvrdzujú Slovensku vysoké ratingy. Naposledy minulý týždeň agentúra Fitch na úrovni A+. Vyzdvihol aj pokles nezamestnanosti, či rast miezd.

„Slovensku sa ekonomicky veľmi darí. Tieto čísla sú výsledkom rovnovážnej politiky, ktorá je založená na jednej strane na konsolidácii verejných financií a na druhej strane na podpore hospodárskeho rastu,“ tvrdí predseda vlády.

Minister financií SR Peter Kažžimír

Minister financií SR Peter Kažžimír

Zároveň tvrdí, že v týchto podmienkach vláda nemieni upúšťať od sociálnych štandardov, ktoré boli nastavené v uplynulom období.

Pozitívne čísla o vývoji hospodárstva by sa podľa ministra financií mali odzrkadliť aj na lepšom výbere daní a odvodov. Navýšenie príjmov je podľa Kažimíra možné očakávať už v septembrovej daňovej prognóze.

SITA

SITA

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.
SITA
Autor: SITA
Tagy