Domáce Politika Spoločnosť

Slovensko bude spolupracovať s Čínou v oblasti cestovného ruchu

Zdroj: TASR / Oliver Ondrᚹ

BRATISLAVA – Slovensko podpísalo po desiatich rokoch Memorandum o spolupráci v oblasti cestovného ruchu s Čínskou ľudovou republikou. Dokument o rozvoji turizmu medzi Ministerstvom dopravy a výstavby SR a Ministerstvom kultúry a cestovného ruchu ČĽR uzavreli v Rige pri príležitosti 5. stretnutia zástupcov krajín strednej a východnej Európy a Číny v cestovnom ruchu. Informovalo o tom v piatok ministerstvo dopravy a výstavby s tým, že memorandum podpísali veľvyslanec Slovenskej republiky v Lotyšsku Ladislav Babčan a čínsky minister kultúry a cestovného ruchu Luo Shugang.

 

“Podpísaním memoranda sme dosiahli novú úroveň v rámci turistickej výmeny. Cestovný ruch významne prispieva k zbližovaniu kultúr a je tiež dôležitým hospodárskym odvetvím,” povedal minister dopravy a výstavby Árpád Érsek (Most-Híd). “Verím, že takáto spolupráca zlepší celkové výsledky návštevnosti Slovenska, prispeje k zvýšeniu počtu čínskych turistov a ich prenocovaní,” uviedol Érsek.

Čína sa minulom roku s počtom takmer 67 tisíc turistov zaradila na siedme miesto z hľadiska počtu návštevníkov Slovenska. “Ministerstvo dopravy má záujem na čínskom trhu realizovať marketingové aktivity a spoluvytvárať podmienky na priamu spoluprácu zainteresovaných subjektov. Obe strany chcú spolupracovať najmä pri organizácii medzinárodných veľtrhov a výstav, pri podpore a organizácii infociest zástupcov médií, ako aj touroperátorov a cestovných kancelárií,” priblížila rezortná hovorkyňa Karolína Ducká.