Domov » Kategórie » Domáce » Slovenské Tatry sú lákadlom aj pre britských turistov

Slovenské Tatry sú lákadlom aj pre britských turistov

VYSOKÉ TATRY – Britský denník The Guardian odporúča svojim čitateľom najlepšie dobrodružné výlety v Európe. Medzi desať top destinácií sa dostali aj slovenské Vysoké Tatry.

Turistika v Tatrách je podľa autorky článku Jane Dunfordovej lacnejšou alternatívou Álp. „Turistické chodníky ponúkajú neopakovateľné prechádzky s 20 vrcholmi vyššími než 2500 metrov v celkovej dĺžke 26 kilometrov. Pohľad na majestátne skalnaté vrchy, svieže údolia a trblietajúce sa jazerá sú odmenou za námahu stehenných svalov,“ píše sa v článku.

Autorka v závere uvádza internetové stránky, ktoré záujemcom odporúčajú detaily trás, ubytovanie a skupinové výlety so sprievodcom.

„Zaradenie slovenských turistických destinácií v podobných rebríčkoch je skvelým spôsobom, ako prilákať na Slovensko viac turistov. Vysoké Tatry ponúkajú nezabudnuteľné dobrodružstvo nielen v podobe nádherných turistických výletov v lete, ale aj adrenalínovej zábavy na zasnežených svahoch. Počet britských návštevníkov Slovenska podľa aktuálnej štatistiky (január až október 2015) medziročne vzrástol o 40 percent. Viac Britov môže v tomto roku prísť na Slovensko aj vďaka podobným správam,“ uviedla generálna riaditeľka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) Marta Kučerová.

Slovensko sa môže pochváliť sieťou 14.000 kilometrov značených turistických chodníkov a rovnakou dĺžkou značených cyklotrás. Milovníci turistiky si tak prídu na svoje nielen vo Vysokých Tatrách, ale aj v ďalších slovenských pohoriach a národných parkoch. Nie je to však po prvý raz, čo sa Slovensko dostalo medzi odporúčané destinácie, poznamenáva The Guardian.

V minulom roku priniesli tip na výlety vo Vysokých Tatrách prestížne americké noviny Los Angeles Times, na lyžovačku na Slovensku pozývali aj britské noviny The Times. Odporúčania na dovolenku na Slovensku v minulosti priniesli cestovateľské portály staníc CNN a BBC, týždenník The Economist, webový server TripAdvisor či vydavateľstvo Lonely Planet.

 

SITA

SITA

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.
SITA
Autor: SITA
Tagy