Domáce Politika Top

Slováci majú o koalícii Smer a SaS jasno: Veľké odkazy Sulíkovi

BRATISLAVA – Napätá politická situácia na Slovensku sa po dnešnom brífingu Roberta Fica, ktorý od šéfa národniarov žiada nového ministra školstva, čoraz viac zamotáva. Čoraz častejšie sa v posledných dňoch navyše špekuluje o možných scenároch.

Slováci reagovali aj na možnosť, podľa ktorej by mali liberáli z SaS v koalícii nahradiť problémových národniarov Andreja Danka. Jeden z komentujúcich uvádza, že žiadne predčasné voľby sa konať nebudú. „Žiadne predčasné voľby, už možno o dva dni sa budú Danko, Fico a Bugár objímať a sľubovať si vernosť, až kým ich zas egocentrik Danko nerozdelí!” napísal.

Komentár
Komentár

„Fico by sa mohol spojiť so Sulíkom a vyjadriť týmto vďaku za odovzdanie vlády Sulíka Ficovi v predchádzajúcich voľbách,” naráža jeden z prispievajúcich na pád vlády Ivety Radičovej.

Komentár

„Hnevať sa skôr budem na Sulíka, ak to nechá ešte tri roky v extáze, ktorú diktuje Smer. Toto je celé zle a nenávisť musí ísť bokom, ide o všetko!” tvrdí ďalší. Podľa neho by Sulíkov vstup do vlády mohol pomôcť všetkým, pričom Fico by nemohol podnikať kroky, „z ktorých už nebude návratu”.

Komentár

Skeptických bolo viacero Slovákov. „Po tomto už je všetko možné, aj Bugár sľuboval a pozrite sa, keď ide o prachy, nie je čo riešiť,” napísal. Pritakal mu ďalší pesimistický komentujúci: „Môžu byť voľby aj každý mesiac, my nemáme politikov na vládnutie.”

Komentár
Komentár

Zdroj: ph, Foto: FB / Topky.sk