Spoločnosť Šport Zahraničné

Slávny zápasník MMA McGregor má problém. Podozrievajú ho zo sexuálneho násilia

Zápasníka MMA McGregor podozrievajú zo sexuálneho násilia. (TASR/AP)

DUBLIN/BRATISLAVA – Slávny zápasník MMA Conor McGregor ide z jedného problému do druhého. Len pred pár dňami sa dostal do konfrontácie s jedným dotieravým fanúšikom, ktorému rozbil telefón. Následne ho zatkla polícia. Teraz ho však podozrievajú z omnoho závažnejšieho skutku. Írska polícia ho začala vyšetrovať pre podozrenie zo sexuálneho násilia.

Íra podozrievajú, že v hotelovej izbe napadol ženu, informuje New York Times. Polícia sa týmto prípadom zaoberá od januára, ale médiá začali o ňom informovať až teraz. Incident sa mal odohrať v decembri v hoteli Beacon v Dubline, kde si McGregor často objednával izbu. Podobne tomu bolo aj v deň incidentu.

Írska polícia zozbierala dôkazy z hotelových izieb a podľa informácií New York Times zabezpečila aj záznamy z bezpečnostných kamier. McGregora vypočúvali už v januári, ale potom ho prepustili. Zatiaľ nebol obvinený. V súčasnosti má prípad na stole generálny prokurátor. Ten rozhodne, či je dostatok dôkazov na žalobu.

Conor McGregor prostredníctvom svojho hovorcu vyhlásil, že sú ohromení načasovaním zverejnenia informácie, pretože vyšetrovanie už nejaký čas prebieha. “Oznámenie o ukončení kariéry v žiadnom prípade nesúvisí s vyšetrovaním. Ak má Conor v budúcnosti zápasiť znova, bude to v prostredí, v ktorom budú bojovníci rešpektovaní pre svoju hodnotu, umenie, tvrdú prácu a oddanosť športu,” uvádza sa vo vyhlásení.

Záznam jedného z McGregorovych zápasov. (YouTube)