Domáce Top

SKOK!: Chcú znížiť DPH na plyn a predĺžiť vyplácanie materskej dávky

BRATISLAVA– Znížiť odvody zamestnanca, znížiť DPH na elektrinu, plyn, vodu, kúrenie pre domácnosti, predĺženie vyplácania materskej dávky z 34 na 52 týždňov a aj presadiť súbeh materského a rodičovského príspevku pre pracujúcich rodičov navrhuje strana SKOK! s tým, že tieto návrhy pomôžu slovenským rodinám. Ako na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave povedala kandidátka strany Katarína Augustinič, strana chce presadiť aj vrátenie časti DPH mladým rodičom pri kúpe nehnuteľnosti a to vo forme daňovo odpočítateľnej položky alebo bezúročnej mladomanželskej pôžičky. „Chceme podporiť aj výstavbu štartovacích nájomných bytov pre mladé rodiny,“ pripomenula Augustinič.

Vo svojich návrhoch, ktoré dnes strana predstavila, chcú tiež umožniť vysokoškolákom platiť si dobrovoľné poistné na materské poistenie, aby mohli poberať materskú dávku. Politická strana tiež navrhuje umožniť súbežne čerpať materské obidvom rodičom mesiac po narodení dieťaťa.

Predseda strany Juraj Miškov dnes pred novinármi vyhlásil, že tieto opatrenia sú reakciou na Deklaráciu Aliancie za rodinu, ktorú podpísali kandidáti za slovenské politické strany Sieť, OľaNO-NOVA, SNS, KDH a ďalších. Kandidáti sa podpisom zaviažu, že ak ich ľudia zvolia za poslancov do parlamentu, budú hlasovať za to, aby sa rodiny a deti na Slovensku mali lepšie a mohli si viac dovoliť. Sľubujú tiež, že budú hlasovať proti zavádzaniu nových rodinnoprávnych inštitútov podobných manželstvu a aj proti akémukoľvek podporovaniu LGBTI ideologickej propagandy zo štátneho rozpočtu. “Je to v rozpore s ústavou a aj so zdravým rozumom,“ tvrdí Miškov s tým, že jeho strana predstavuje skutočnú pomoc rodinám.