Politika Top Zahraničné

Škandál kráľovskej rodiny: Princezná si mala objednať vraždu, radšej utiekla

PARÍŽ –  Škandálozne správanie nehodné kráľovskej rodiny. Aj takéto slová padajú na adresu princeznej Hassy (42), dcéry kráľa Salmana zo Saudskej Arábie. Princezná mala svojmu osobnému strážcovi prikázať, aby zabil parížskeho maliara a dekoratéra.

Ako tvrdí magazín Le Point, Hassa bola na krátky čas zadržaná, avšak potom, čo sa odvolala na diplomatickú imunitu, ju ihneď prepustili a ona opustila Paríž. V sobotu sa však pred súd postavil jej bodyguard, ktorý je obvinený z viacerých prehreškov.

Nazvali ho psom, ktorý si nezaslúži žiť

Dekoratér mal princeznú nahnevať fotografovaním luxusného apartmánu, kde bývala. Obvinila ho z toho, že fotky bude chcieť predať novinárom, zatiaľ čo on tvrdil že je to iba štandardná prax, aby v prípade manipulovania s nábytkom ho mohol presunúť späť.

„Musíš zabiť tohto psa, nezaslúži si žiť,” prikázala údajne Hassa svojmu bodyguardovi. Ten mal muža udrieť do hlavy a zviazať mu ruky za chrbtom, aby ho následne nútil kľaknúť si na a pobozkať princezniné nohy. Dekoratér má navyše na tele modriny zhodujúce sa s jeho popisom útoku.

Štyri hodiny trápenia

Po štyroch hodinách trápenia bol muž vyhodený z bytu a bolo mu povedané, aby sa nikdy v živote do tejto oblasti nevrátil. Dekoratér ako bolestné žiada približne 18 300 eur a vrátenie jeho nástrojov.

Ako sa pre portál The Daily Beast ironicky vyjadril britský biznismen s konexiami u Saudov, muž ešte vyviazol ľahko. Hassa je jedinou dcérou kráľa Salmana, okrem nej má päť synov. Princezná chodí do Paríža pravidelne, pričom známa je najmä svojím zámožným životným štýlom.

Zdroj: ph, Foto: SITA