Politika Spoločnosť Zahraničné

Situácia na Ukrajine nie je priaznivá. Krajina hlási takmer 23.000 prípadov koronavírusu

Zdroj: TASR / AP

KYJEV – Počet potvrdených prípadov infekcie novým typom koronavírusu na Ukrajine sa v piatok zvýšil o 429 na 22.811. Informovala o tom agentúra Ukrinform s odvolaním sa na ukrajinského ministra zdravotníctva Maxyma Stepanova.

 

Podľa neho ochoreniu COVID-19, ktoré je spôsobované novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo už celkovo 679 ľudí. Z nákazy sa od začiatku pandémie uzdravilo 8934 ľudí. Metro v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev v pondelok po viac než dvoch mesiacoch uzavretia opäť privítalo cestujúcich. V celej krajine zároveň v rámci druhej fázy uvoľňovania opatrení zavedených v boji proti koronavírusu otvorili materské školy.

Predseda Komisie pre biologickú bezpečnosť z ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (RNBO) Serhij Komisarenko ešte minulý týždeň uviedol, že nevylučuje nové prepuknutie pandémie nového koronavírusu na celom svete túto jeseň alebo začiatkom zimy. Komisarenko zároveň uviedol, že koronavírus sa do iných krajín dostáva rôznymi spôsobmi. “Takmer 80 percent prípadov vírusu prišlo do Izraela zo Spojených štátov, zatiaľ čo vírus prišiel do USA hlavne z Európy, v podstate z Talianska, a nie z Číny,” dodal.