Domáce Spoločnosť

SHMÚ varuje v niektorých okresoch pred silným vetrom na horách

Zdroj: TASR / Adriana Antošková

BRATISLAVA – Meteorológovia varujú pred silným vetrom na horách v okresoch Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Tvrdošín. V tejto súvislosti Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu druhého stupňa, ktorá platí celý deň. Informuje o tom na webovej stránke.

 

Pre okresy Dolný Kubín, Martin, Námestovo, Žilina, Turčianske Teplice vydal SHMÚ výstrahu prvého stupňa. Platí taktiež celý deň. “Predpokladaná rýchlosť vetra je v danom ročnom období a v danej oblasti nadpriemerná a predstavuje zvýšené nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo,” približujú meteorológovia.

Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí pre okresy Žilina, Čadca, Tvrdošín, Ružomberok, Námestovo, Martin, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín a Kežmarok.

Pre okresy Prešov, Vranov nad Topľou, Košice mesto, Košice-okolie, Michalovce, Sobrance a Trebišov platí aj výstraha prvého stupňa pred hmlou do 10.00 h. “Ojedinele sa očakáva výskyt hmiel s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Znížená dohľadnosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,” hovoria meteorológovia.