Považská Bystrica Regióny Trenčín

Seniorom v Považskej Bystrici slúži špeciálna telefónnej linka, s nákupmi im pomôžu dobrovoľníci

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / AP

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Osamelí seniori z Považskej Bystrice môžu využívať novozriadené špeciálne telefónne linky a prostredníctvom nich požiadať o zabezpečenie nákupu a dovozu základných potravín, hygienických potrieb a liekov. Ako agentúru SITA informoval primátor Karol Janas, pri zabezpečovaní pomoci seniorom využijú dobrovoľníkov, ktorí zareagovali na výzvu radnice.

 

“V našom meste máme 3 700 obyvateľov vo veku nad 70 rokov. Nie všetci žijú s rodinami, nie všetkým má kto podať pomocnú ruku a nakúpiť. V rámci odboru sociálnych služieb a starostlivosti o občana ich postupne oslovujeme, no kapacity sú obmedzené. Preto sme minulý týždeň prišli s iniciatívou Považská Bystrica, spojme sa a pomôžme si. Ohlásili sa nám desiatky ľudí, mnohí ponúkli aj vlastné autá,” skonštatoval Janas.

Uľahčiť obstaranie nákupov chce radnica nielen osamelým seniorom nad 70 rokov, ale aj zdravotne postihnutým občanom. Tí môžu svoj záujem o službu nahlasovať v pracovných dňoch od 8:00 do 11:00, či už telefonicky alebo e-mailom. “Uvedomujeme si, že seniori sú najviac ohrozenou skupinou nielen čo sa týka vírusu, ale aj rôznych podvodníkov. Každý dobrovoľník bude mať preto pri sebe preukaz a každý senior, ktorému pôjde nákup zaniesť bude presne vedieť, kto má prísť, aby nedošlo k prípadnému zneužitiu,” dodal primátor.