Bratislava Regióny Top

Šéfka Cultusu v podozrení, ružinovskí poslanci budú žiadať vysvetlenie

BRATISLAVA/RUŽINOV – Poslanci mestskej časti Ružinov dostali 19-stranový anonymný list, ktorý obviňuje súčasnú šéfku Cultusu, Andreu Kozákovú, z viacerých prešľapov pri správe tejto organizácie. Ako prvý ho zverejnil na svojej facebookovej stránke poslanec za NR SR a MČ Ružinov Vladimír Sloboda (SaS).

V liste, ktorý nešetrí negatívnymi emóciami na Kozákovú, sú ale aj fakty, ktoré si podľa viacerých poslancov žiadajú preverenie. Ako potvrdili pre Ružinovčan.sk, v anonyme vidia sporné body, preto sa budú anonymom zaoberať aj na mimoriadnom zastupiteľstve.

Ako v svojom príspevku uviedol poslanec Sloboda, je potrebné nielen vysvetlenie zo strany šéfky Cultusu, ale mala by reagovať aj dozorná rada Cultusu, miestny kontrolór MČ Ružinov a v jednom prípade dokonca zvažuje trestné oznámenie.

Cultus Ružinov a.s. je spoločnosť, ktorej jediným akcionárom je MČ Bratislava-Ružinov. Jej úlohou je predovšetkým organizovanie podujatí pre mestskú časť. Zároveň spravuje dom kultúry a spoločenské domy na základe zmluvy o komplexnom nájme majetku, schválenej miestnym zastupiteľstvom MČ Bratislava-Ružinov.

Stanovisko starostu ako aj Cultusu zisťujeme.

Aktualizované 22.1.2018 14:43 o stanovisko Andrey Kozákovej, riaditeľky Cultusu Ružinov, a.s. :

“O existencii takéhoto anonymného listu vieme. Sú to zavádzajúce, vymyslené a nepodložené obvinenia a klamstvá. Prešetreniu políciou sa,  prirodzene, nebránim, keďže sama mám záujem na vyvrátení krivých obvinení. Mám záujem, aby došlo k očisteniu mena mojich kolegov a môjho. Vzhľadom na uvedené, nevidím dôvod na pozastavenie výkonu svojej funkcie.”

 

FOTO: facebook Vladimír Sloboda, Cultus