Domáce Politika Prezidentské voľby Spoločnosť

Šefčovič skritizoval Čaputovú. Obáva sa o férovosť volieb

Na snímke Maroš Šefčovič, kandidát na prezidenta SR. Zdroj: archív

BRATISLAVA  – Prezidentský kandidát Maroš Šefčovič sa obáva o férovosť volieb. Dôvodom je, že podľa neho prezidentská kandidátka Zuzana Čaputová nevylúčila, že by zvažovala udelenie milosti pre Andreja Kisku v prípade, ak by bol súdny proces s ním politickým procesom.

 

Podľa Šefčoviča sa dnes tak Čaputová vyjadrila v diskusii HN Clubu. Pýta sa, či je politická dohoda medzi Čaputovou a Kiskom, keďže prezident vyjadril tejto prezidentskej kandidátke podporu.

Šefčovič, ktorý kandiduje vďaka podpisom poslancov za Smer-SD, zostal prekvapený, keď sa počas víkendu začali objavovať úvahy o možnej milosti.

Vyhlásil, že on by žiadnemu politikovi milosť ako prezident neudelil, ani ak by išlo o Roberta Fica. Prezident Fica obvinil, že sa mu ešte pred voľbou kandidátov na ústavných sudcov vyhrážal. Šefčovič dodal, že ak by sa niekto vyhrážal jemu, do hodiny je na Generálnej prokuratúre SR.

Čaputová hovorí o spravodlivosti

Odpoveďou prezidentskej kandidátky Zuzany Čaputovej na slová protikandidáta Maroša Šefčoviča, ale aj na ďalšie útoky, bude naďalej pravda, slušnosť, úprimnosť a jasné postoje. Šefčovič dnes uviedol, že podľa neho Čaputová v diskusii HN Clubu nevylúčila, že by zvažovala udelenie milosti pre Andreja Kisku v prípade, ak by bol súdny proces s ním politickým procesom.

„Tak, ako som povedala dnes v spomínanej debate Hospodárskych novín, ak by bol pán Kiska odsúdený a podal by si žiadosť o udelenie milosti, tak by som k tejto žiadosti pristupovala spravodlivo, tak ako k žiadosti od akéhokoľvek iného občana. Práve preto, že rovnosť pred zákon a vymožiteľnosť spravodlivosti pre každého občana je ústrednou témou mojej kampane,” uviedla Čaputová v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol Martin Burgr z jej komunikačného tímu.