Top Župné voľby

Sedem statočných? Žilinskú župu chcú viesť títo kandidáti

ŽILINA – Informácie o podaných kandidačných listinách na predsedu a poslancov Žilinského samosprávneho kraja poverení pracovníci žilinskej župy zatiaľ odmietajú zverejniť. Zapisovateľka volebnej komisie nechcela uviesť ani počet ľudí, ktorí sa uchádzajú o kreslo predsedu Žilinského kraja.

„Budeme dávať informácie až keď bude zasadať komisia a keď budú registrované kandidačné listiny. Okrem toho všetky údaje dávame aj na ministerstvo, čiže ono nimi disponuje a keď uznajú, že zverejnia nejaké údaje tých kandidátov, ktorí sú podaní, tak už to nechávame na nich,“ povedala zapisovateľka Volebnej komisie Žilinského samosprávneho kraja Lenka Bieliková. Volebná komisia Žilinského samosprávneho kraja by mala prvýkrát zasadať v pondelok 11. septembra.

Kto bude kandidovať?

Počas leta ohlásilo záujem kandidovať za predsedu Žilinského samosprávneho kraja sedem ľudí. O kreslo žilinského župana sa chce v novembrových voľbách uchádzať súčasný predseda Juraj Blanár (Smer-SD), žilinský mestský poslanec Peter Cibulka (nezávislý), poslankyňa NR SR Erika Jurinová (OĽaNO – SaS – KDH – NOVA – OKS), exposlanec NR SR za stranu Smer-SD Anton Martvoň (nezávislý), bývalý minister školstva Ján Mikolaj (SNS), starosta obce Mútne Marián Murín (nezávislý) a asistent poslanca NR SR Peter Sagan (ĽSNS).

Foto: SITA