Banská Štiavnica Regióny

Salamandrové dni spôsobia v Banskej Štiavnici dopravné obmedzenia

ilustračná foto Zdroj: TASR / Martin Baumann

BANSKÁ ŠTIAVNICA – Banská Štiavnica sa v súvislosti s organizovaním Salamandrových dní (10. 9. – 12. 9.) musí pripraviť na dopravné obmedzenia. V piatok (11. 9.) popoludní bude uzavretá Katova ulica, informovalo mesto na svojej webovej stránke.

 

„Katova ulica bude z dôvodu príprav programu a nácviku v piatok v čase od 16.00 do 20.00 h uzavretá pre dopravu z Novozámockej ulice v dĺžke cca 150 m,“ píše sa na oficiálnom webe mesta. Vjazd bude povolený zo smeru od Tabakovej továrne, avšak iba obyvateľom ulice. Dopravné obmedzenia súvisia s prípravami programu Salamandrových dní v areáli štiavnického amfiteátra. Z dôvodu pandémie nového koronavírusu sa organizátori rozhodli zrušiť tradičný slávnostný sprievod, namiesto neho pripravili jeho scénickú podobu v podaní 150 dobrovoľníkov v kostýmoch. Práve oni sa v piatok o 17.00 h popoludní stretnú na Katovej ulici, kde budú program nacvičovať.

Tohtoročné Salamandrové dni sa budú konať v uzavretých areáloch, v ktorých je možné dodržiavať hygienické nariadenia, kontrolovať vstup a výstup ako aj počet návštevníkov. „Očakávame, že tohtoročné Salamandrové dni budú vďaka zmenenej podobe kultúrnejšie, pokojnejšie a možno aj zaujímavejšie, pretože na podujatia prídu naozaj len tí, ktorí vyhľadávajú kultúrny zážitok,“ povedal pre TASR vedúci oddelenia kultúry, športu a mediálnej komunikácie mesta Rastislav Marko.