Domáce Top

Saková vyhovela Ficovi. Strážiť ho budú ďalšie tri mesiace

Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – Žiadosť bývalého premiéra Roberta Fica (Smer-SD) o predĺženie ochrany ministerstvo vnútra schváli. Po stredajšom rokovaní vlády to povedala šéfka rezortu Denisa Saková (Smer-SD).

“Máme závažné dôvody, ktoré nám poukazujú na to, že by mohlo dôjsť k ohrozeniu jeho zdravia a života,”vyhlásila. Podľa jej slov ich nemôže bližšie špecifikovať, pretože podliehajú stupňu utajenia.

Fico bude mať podľa Sakovej zatiaľ ochranku na neobmedzený čas. “Na mesačnej báze to budeme prehodnocovať a pokiaľ dôvody pominú, chránená osoba stráca nárok na ochranu,” priblížila ministerka. Dodala, že bývalý premiér nepožiadal o poskytnutie motorových vozidiel.

“V žiadosti deklaroval, že už využíva len motorové vozidlá, ktoré patria strane Smer-SD,” povedala Saková. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák podľa súčasnej šéfky rezortu o predĺženie ochrany nepožiadal.

*Aktualizované 15:20

Expremiér Robert Fico dnes na tlačovej konferencii povedal, že je bežné, ak ochranka ešte u premiéra aj po skončení vo funkcii chvíľu ostane. Jeho dôvody, prečo chce ešte ochranku, akceptovali, ale sú pod stupňom utajenia. Takisto berie na vedomie, že jeho dôvody sa budú preverovať. “Pôjde o špeciálny typ spolupráce, autá patria strane Smer-SD, takže je to taká spolupráca na polovičku,” dodal Fico.

Galéria
Robertovi Ficovi ministerstvo vnútra schválilo predĺženie ochrany. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer
Ministerka vnútra Denisa Saková si odídencov zakaždým nechá v rezorte. Zdroj: TASR / Marko Erd
Robert Fico. Zdroj: TASR
Exminister vnútra Robert Kaliňák o predĺženie ochrany nepožiadal. Zdroj: SITA / Diana Černáková
navigate_before
navigate_next