Bratislava Regióny

Ružinovský rozpočet má podľa Chrena zle nastavené priority

BRATISLAVA/RUŽINOV – Zatiaľ čo sa starosta s miestnymi poslancami dve hodiny “hašterili” o rozpočet pre kultúrne akcie, nedostatkom financií trpia dôležitejšie oblasti, ako sú opravy chodníkov, budovanie cyklotrás, údržba zelene, parkovanie, škôlky či detské jasle. Na sociálnej sieti to vo svojom komentári k utorkovému rokovaniu miestneho zastupiteľstva v Ružinove tvrdí poslanec za Ružinov v mestskom zastupiteľstve Bratislavy, Martin Chren.

„Neberte ma zle, Cultus je v Ružinove dôležitý. Ale je to naozaj to, čo nás, Ružinovčanov, najviac trápi? Či bude na Cultus a na koncerty ročne milión, alebo len 3/4 milióna eur? O tom sa treba dve hodiny hádať, volať si na pomoc občanov, spisovať petície, organizovať televízie? O parkovacej politike či územných plánoch, čo by zastavili enormnú výstavbu, nepadlo v rozprave takmer ani slovo!”  rozčuľoval sa Chren.

Starosta Ružinova v stredu Dušan Pekár obvinil poslancov mestskej časti z pokusu o likvidáciu kultúry v Ružinove, keďže presunuli z rozpočtu Cultusu sumu 250 tisíc eur na výdavky určené pre seniorov a sociálnu oblasť. Chren však zjavne s jeho hodnotením nesúhlasí. Aj po zmene rozpočtu bude mať podľa Chrena Cultus stále dosť peňazí na zabezpečenie všetkých pravidelných aktivít pre seniorov či na krúžky pre deti. 

Chren na druhú stranu ocenil, že miestni poslanci presunuli viac peňazí na starostlivosť o seniorov, investície do domovov dôchodcov, ako aj návrh poslankyne Kataríny Šimončičovej, ktorá zvýšila investície do ciest, chodníkov a budovania cyklotrás o 700-tisíc eur.

„Na opravy chodníkov bolo v pôvodnom návrhu rozpočtu len 170-tisíc eur ročne. Náklady na poslancov, ich sedenia a chlebíčky, boli navrhnuté v 5x väčšej sume, než investície do cyklotrás. A príspevok na detské jasle bol doteraz v rozpočte nula, kým to dnes poslanci nezmenili,” napísal tiež Chren.

Ak by v rozpočte ostali peniaze, Chren chce pokojne zavolať koncertovať aj Justina Timberlaka. Ale vraj až po tom, ako budeme mať opravené chodníky, cesty, pokosené trávniky, vybudované parkoviská, vyčistené dažďové vpuste, keď nebudú stovky ružinovských rodičov bez miesta pre svoje dieťa v škôlke a kým a nebudeme na orez nebezpečného stromu čakať rok či dva pre nedostatok peňazí.”

Celý status:

 FOTO: sociálna sieť Martina Chrena