Bratislava Regióny

Ružinov sa zapája do Národného týždňa manželstva

BRATISLAVA/RUŽINOV –  Mestská časť Bratislava-Ružinov sa už po štvrtýkrát zapojila do Národného týždňa manželstva, ktorý trvá od 12.2.2018 do 18.2.2018. Ako už býva zvykom, samotnému týždňu v Ružinove predchádza súťaž o najkrajšiu fotografiu manželského páru. Tohtoročnou témou bola svadobná cesta.

Národný týždeň manželstva 2018 sa nesie v znamení hesla “Manželstvo ako umenie lásky”. Keďže prvá veľká spoločná cesta býva práve tá svadobná, v tomto roku sa súťažilo o NAJ fotografiu manželského páru z Ružinova zo svadobnej cesty. O víťazoch rozhodli hlasujúci prostredníctvom známej sociálnej siete. Najviac „lajkov“ získala fotografia manželov Kuloštiakových. Včera si prvú cenu v podobe piknikového koša prebrali z rúk starostu počas tanečného večera pre zosobášené páry z Ružinova.

„Do Národného týždňa manželstva sme sa zapojili už po štvrtýkrát. Každý rok pre manželov vymyslíme súťaž a organizujeme tanečný večer. Páry sa počas neho zabavia, zatancujú si, vycibria si svoje tanečné kroky pod vedením odborníkov a hlavne strávia príjemné chvíle a aj spoznajú nových ľudí,“ vyjadril sa starosta Ružinova Dušan Pekár.

Obnova manželských sľubov

Počas národného týždňa manželstva si majú možnosť obnoviť svoje manželské sľuby vo farskom kostole Panny Márie Pomocnice kresťanov (Miletičova ulica č. 7) 16.2.2018 o 17:15 hod. všetky páry, ktoré sú po sv. omši pozvané na prednášku na tému manželské vzťahy. Tú si pripraví poradenské centrum pre rodiny Family Garden. Prichystané bude aj malé občerstvenie.

FOTO: MČ Ružinov