Koronavírus Zahraničné

Rusko predbieha Francúzsko a je 6. štát s najvyšším počtom prípadov koronavírusu

Ilustračné foto - Zdroj: TASR / AP

MOSKVA – Ďalších 5948 prípadov koronavírusovej infekcie zaznamenali v Moskve, čím celkový počet nakazených ľudí v ruskom hlavnom meste dosiahol 68.606. Podľa tlačovej agentúry TASS o tom v nedeľu informovalo koronavírusové krízové centrum.

Aktuálny denný nárast prípadov nákazy v ruskej metropole činil v nedeľu 9,5 percenta, spresnil protikoronavírusový operačný štáb. Na celom území Ruska podľa krízového strediska stúpol za posledných 24 hodín počet prípadov nákazy o 10.633 na dovedna 134.687, pri tempe rastu 8,6 percenta. Rusko tak spomedzi krajín s najvyšším počtom prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 obsadzuje s touto bilanciou momentálne šiestu priečku, keďže už od soboty stihla Ruská federácia na tomto nepriaznivom stupienku predbehnúť Francúzsko.

V Rusku sa doposiaľ z choroby COVID-19, spôsobovanej uvedeným novým typom koronavírusu, vyliečilo 16.639 ľudí a zomrelo ich 1280, vyčísľuje najnovšie údaje operačný protikoronovírusový štáb. Bezpríznakových – asymptomatických – je 5345 nových prípadov, čo je 50,3 percenta, približuje agentúra TASS údaje krízového centra.