Politika Zahraničné

Rusko nemá dôvody nádejať sa, že Londýn chce dobré vzťahy s Moskvou

Rusko nemá dôvody nádejať sa, že Londýn chce dobré vzťahy s Moskvou, uviedol hovorca Kremľa Peskov. Zdroj: SITA / AP

MOSKVA – Nie sú dôvody nádejať sa, že Spojené kráľovstvo chce vybudovať dobré vzťahy s Ruskom po tom, ako Konzervatívna strana získala väčšinu vo štvrtkových britských parlamentných voľbách. Vyhlásil to v piatok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

 

“Zobrali sme na vedomie informáciu o víťazstve konzervatívcov,” povedal Peskov novinárom. Moskva chce podľa jeho slov vždy dúfať, že politické sily v akejkoľvek krajine, ktoré vyhrajú voľby, sa zamerajú na vybudovanie dobrých vzťahov s Ruskom. “Neviem, či sú tieto očakávania primerané v prípade (víťazstva) konzervatívcov,” dodal podľa agentúry TASS.

Lídri Európskej únie privítali v piatok triumf premiéra Borisa Johnsona v britských voľbách a vyzvali na skoré hlasovanie o brexitovej dohode v londýnskom parlamente, avšak český premiér Andrej Babiš varoval, že je to “zlá správa pre Európu”.

Predseda Európskej rady Charles Michel zablahoželal Johnsonovi a vyzval britský parlament, aby urýchlene hlasoval o dohode s EÚ, ktorá stanovuje podmienky odchodu Spojeného kráľovstva z Únie.

Michel tiež vyhlásil, že Brusel je pripravený začať obchodné rokovania s Britániou a urobí všetko pre to, aby ochránil priority EÚ.