Bratislava Regióny Top

Rozkol v koalícii KDH a SaS: Saskár posielal starostu Pekára do väzenia, teraz spolu kandidujú

BRATISLAVA – Tomu sa povie zmena názoru! Ružinovský kandidát strany SaS na župného poslanca Kamil Bodnár sa do Bratislavy prisťahoval len pred pár rokmi zo Stropkova. No hneď vedel, že ružinovský starosta Dušan Pekár porušuje zákon, a zaslúži si od neho somárske uši. Tie mu poza chrbát urobil na fotke, ktorou sa okamžite pochválil na sociálnej sieti.

Pikantné však je, že o dva roky neskôr sa Pekár stal Bodnárovým koaličným partnerom, a dnes spoločne kandidujú ako spojenci za koalíciu KDH a SaS v Ružinove.

„Čo je to za človeka?“ pýtal sa Bodnár na sociálnej sieti ešte nedávno, a hneď si aj odpovedal: „Tu je jedna z jeho káuz – Ružinovu chýbajú státisíce eur, starosta 4 roky porušuje zákon!“.

Bodnár odkazoval na blog mestského poslanca Jána Buocika, v ktorom sa píše, že starosta Dušan Pekár protizákonne minul 600 tisíc eur z rozpočtu mestskej časti a mohol tým spáchať trestný čin so sadzbou 1 až 5 rokov. Buocik bol v tom čase námestníkom starostu Pekára, dnes je nominantom koalície Smer a Most v dozornej rade lukratívneho štátneho podniku SEPS, o ktorom sa často písalo v spojení s oligarchami.

Pekár v tom, že kandiduje spoločne s Bodnárom, problém nevidí. „Každý má právo na svoj názor.  Nevadí mi, že kandidujem v tohtoročných voľbách do VÚC v koalícii aj s človekom, ktorý ma v minulosti kritizoval,” vyjadril sa.

Samotný Bodnár uviedol, že ak ide o medializovanú kauzu, jeho postoj bol jasný a nič sa na ňom nemení. „SaS spolupracuje s KDH, ale aj s OĽANO na celoslovenskej úrovni. Toto rozhodnutie vzniklo na základe centrálnych dohôd troch pravicových strán a ja ho rešpektujem,” dodal zároveň.

Pikantné je aj to, že hoci saskár Kamil Bodnár kandiduje v Ružinove, podľa svojho facebookového profilu za svoj domov stále považuje východoslovenský Stropkov. Ešte v januári zverejnil na svojom profile fotku zo Stropkova s komentárom „cesta domov“.

Účelové koalície ako KDH a SaS, v ktorých sa v Ružinove spájajú dlhoroční oponenti a voličom neznámi ľudia, minulý mesiac kritizovala aj bilbordová kampaň. Poukázala na to, že ak by ľudia v župných voľbách volili len podľa koalícií, voliči KDH by museli krúžkovať podporovateľov dúhového pochodu, a voliči SaS zasa ľudí, ktorí chcú ženy posielať do basy za umelé oplodnenie. Kampaň preto vyzývala nevoliť kandidátov podľa značiek strán, ale podľa ich mena a podľa toho, či v komunálnej politike dosahujú výsledky alebo nie.

Autor: red, Foto: red, FB / Kamil Bodnár, SITA / Ján Slovák