Domáce Politika

Rozhodnutie o odobratí šoféra pokladám za neštandardné, vyhlásil Lučanský

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Policajný prezident Milan Lučanský prišiel minulý týždeň o šoféra a ochrankára v jednej osobe. “Rozhodol o tom riaditeľ Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra (MV) SR, čo rešpektujem,” uviedol v pondelok pre TASR Lučanský.

 

O jeho dôvodoch nemá informácie. “Upozornil som ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), že je to neštandardné rozhodnutie. Viac sa k danej veci vyjadrovať nebudem,” povedal Lučanský. Na to, že policajný prezident prišiel o šoféra, upozornil portál čas.sk.

“Riaditeľ Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR v rozsahu vlastných kompetencií v súčasnosti prehodnocuje opodstatnenosť, potrebu a rozsah poskytovania služieb príslušníkmi úradu vo všetkých sférach ich pôsobenia. V súvislosti s týmto procesom bolo rozhodnuté o prijatí konkrétnych opatrení a využití piatich vodičov v iných oblastiach,” ozrejmila Petra Friese z tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra SR.

Ako dodala, spolu s výkonom prepravy pre prezidenta Policajného zboru (PZ) sa ukončila aj preprava oboch viceprezidentov, riaditeľa jedného z elitných útvarov Prezídia PZ a riaditeľa Úradu inšpekčnej služby.

Lučanský zastáva post policajného prezidenta od 1. júna 2018. V súčasnosti má PZ približne 23.000 príslušníkov.