Domáce Politika

Robert Kaliňák si už užíva politický dôchodok. Pellegriniho politická budúcnosť je zatiaľ vo hviezdach

Podpredseda Smeru-SD a exminister vnútra Robert Kaliňák o sebe tvrdí, že je na politickom dôchodku. Zdroj: Glob.sk I David Duducz

BRATISLAVA – Podpredseda Smeru-SD a exminister vnútra Robert Kaliňák o sebe tvrdí, že je na politickom dôchodku. To, že nebude na kandidátke Smeru-SD v nadchádzajúcich parlamentných voľbách, nevylúčil ani nepotvrdil.

 

“Ja som sa politicky narodil tu, som zakladajúcim členom tejto strany,” skonštatoval v pondelok po stretnutí predstaviteľov strany. Dodal, že v strane naďalej ostáva. Nepovažuje za zvláštne, keby podpredseda strany nebol na kandidátke do volieb. “Som na dôchodku a na dôchodku určite aj ostanem,” dodal.

Situáciu v strane považuje za dobrú, podľa svojich slov nevie o napätí medzi predsedom strany Robertom Ficom a premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD). Na otázku, či by mal byť lídrom strany do volieb Fico, neodpovedal. “Všetky takéto veci sú vnútrostranícka záležitosť,” zdôraznil v súvislosti s kandidátkou a dodal, že najskôr by sa o nej mali dozvedieť členovia strany.

Pellegriniho budúcnosť je vo hviezdach

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) sa dnes s predsedom strany Robertom Ficom nerozprával o svojej politickej budúcnosti. Povedal to novinárom po stretnutí s Ficom v centrále strany. Podľa jeho slov sa k politickej budúcnosti vyjadrí až na rokovaní vlády SR, ktoré bude v závere augusta. Pellegrini označil stretnutie za obyčajný pracovný obed. Na záver povedal novinárom, že sa plánuje s Ficom stretávať častejšie, aby spoločne diskutovali na viaceré témy. Na stretnutí bol aj bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, ktorý pripomenul, že je na politickom dôchodku.