Banská Bystrica Regióny Rimavská Sobota

Rimavská Sobota chce zrekonštruovať a dostavať chodník na rómske sídlisko

Zdroj: Glob.sk/Zuzana

RIMAVSKÁ SOBOTA – Rekonštrukcia a dostavba chodníkov s celkovou dĺžkou viac ako 2,3 kilometra je jedným z aktuálnych investičných zámerov samosprávy Rimavskej Soboty. S týmto cieľom sa uchádza o nenávratný finančný príspevok z operačného programu Ľudské zdroje.

Celkové náklady projektu sú viac ako 628.000 eur, z toho spolufinancovanie mesta má byť okolo 31.000 eur. Nový a zrekonštruovaný chodník povedie z rómskeho sídliska Dúžavská cesta popri Hostinského ulici smerom do mesta.

„Projekt sa zaoberá rekonštrukciou existujúcich chodníkov pre peších a rieši dobudovanie nových chodníkov spolu s vybudovaním nového verejného osvetlenia v rámci sociálnej mobility a integrácie obyvateľov marginalizovaných rómskych komunít,“ informovala vedúca odboru rozvoja mesta Mestského úradu Rimavská Sobota Eva Muráriková na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Ako reagoval poslanec a predseda finančnej komisie Michal Demeter, je dobrou správou, že sa v meste konečne rozbieha čerpanie eurofondov. „Je to nakoniec aj na základe nášho uznesenia, ktoré sme prijali ešte v júli, aby sa podával tento projekt. Budeme držať palce, aby to prešlo a aby takýchto projektov bolo čo najviac,“ podotkol.