Domáce Kauzy

Repák odmieta diskreditáciu Grendela. Ku komunikácii cez Threemu sa nevyjadril

Marián Kočner. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Advokát Dušan Repák, na ktorého podal podnet Slovenskej advokátskej komore (SAK) podpredseda Národnej rady (NR) SR Gábor Grendel (OĽaNO), odmieta objednávku diskreditácie u Mariana K. počas komunálnych volieb v roku 2018. Na otázky TASR týkajúce sa toho, či s Marianom K. komunikoval cez aplikáciu Threema, neodpovedal.

 

„Pri osobe pána Gábora Grendela som nemal vedomosť o žiadnej kauze ani probléme, nedisponoval som materiálom, ktorý by niečo čo i len naznačoval,“ uviedol Repák. Odmieta, že by si objednal diskreditáciu jeho alebo kohokoľvek iného. „Hneď ako mi bude jeho podnet doručený Slovenskou advokátskou komorou na vyjadrenie, k tomuto sa po jeho preštudovaní vyjadrím,“ uviedol advokát na margo samotného podnetu.

V podnete, ktorý SAK zaslal Grendel, sú pasáže z komunikácie cez aplikáciu Threema, ktorej autenticitu potvrdil neprávoplatným rozsudkom Špecializovaný trestný súd v Pezinku v kauze falšovania televíznych zmeniek.

V komunikácii sa má podľa Grendela advokát Repák pýtať Mariana K. na „niečo zaujímavé,“ čo by sa dalo použiť proti Grendelovi pred komunálnymi voľbami v bratislavskom Starom Meste. Marian K. mu vtedy odpísal, že to pripraví, s otázkou, koho bude Repák „presadzovať“. Na to mal Repák odpísať, že nikoho, avšak kandidát na starostu a zároveň vtedajší starosta Starého Mesta Radoslav Števčík mu mal vyhovovať viac ako Grendel.

Grendel si myslí, že Repák pri tomto konaní nepostupoval svedomito a čestne, čo je v rozpore so zákonom o advokácii. To ho viedlo k podaniu sťažnosti. Vo svojej sťažnosti zároveň upozorňuje na to, že v marci 2018 boli už medializované správy o nekalej činnosti Mariana K., ktorý je v súčasnosti okrem iného obžalovaný za vraždu novinára Jána Kuciaka. „Nech vysvetľuje komore, prečo mal problém s tým, aby som sa stal starostom bratislavského Starého Mesta,“ uviedol Grendel na adresu Repáka.