Domáce Politika Top

Remišovej rázna odpoveď SNS. Spoluprácu so Smerom vylučuje

BRATISLAVA – Poslankyňa za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO-NOVA) Veronika Remišová odmieta, že by jej niekto zo Smeru-SD alebo z úradu vlády dával na stôl analytické materiály.

Ako povedala dnes pre agentúru SITA, eurofondom sa venuje dlho, a to aj pred vstupom do politiky, lebo ju trápi, ako sa míňajú naše spoločné peniaze. „Nepotrebujem žiadne figúrky z úradu vlády, aby mi niečo kládli na stôl,“ vyhlásila.

Vylúčené, tvrdí Remišová

Remišová pripomenula, že predseda poslaneckého klubu Martin Glváč ju nedávno osočoval a klamal, a preto je vylúčené, aby ona či ktokoľvek z OĽaNO spolupracoval so Smerom. „Každý si môže prečítať moje blogy aj pred vstupom do politiky a porovnať úroveň mojich analýz. Všetky analýzy si robím sama,“ zdôraznila.

V utorok po skončení Koaličnej rady prvý podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Jaroslav Paška pre médiá uviedol, že majú pocit, že Smer-SD a OĽaNO sa koordinujú v útokoch na ich stranu. Povedal, že Smer-SD na SNS neútočí priamo, ale cez OĽaNO.

„Máme pocit, že tu je nejaký synchrón. Akoby ten subjekt bol nasadený na to, že bude očierňovať s materiálmi, ktoré sú vypracované kdesi inde. Máme subjektívny pocit, že tá koordinácia sa začína prejavovať čitateľne,“ konštatoval Paška.

Foto: SITA / Marko Erd