Domáca Domáce Ekonomika Regióny Spoločnosť

Regionálne nemocnice potrebujú obrovskú finančnú injekciu. Milióny majú ísť na pokrytie legislatívnych požiadaviek

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Regionálne nemocnice budú v tomto roku potrebovať navyše 56 miliónov eur. Na utorkovom (4.2.) rokovaní sa na tom zhodli zástupcovia Asociácie nemocníc Slovenska (ANS) a súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera, priblížil jej PR špecialista Matej Štepianský.

 

Tieto prostriedky sú podľa jeho slov potrebné na krytie legislatívnych požiadaviek pre rok 2020. Pripomenul, že na zvýšenie úhrad je potrebné dofinancovanie rezortu zdravotníctva. “S ANS sme sa dohodli na úprave cenových podmienok platných od 1. januára 2020 s tým, že finálne úpravy cenových podmienok pre tento rok sa zrealizujú k 1. aprílu 2020. To znamená, že o nich ešte budeme rokovať,” doplnil Štepianský. Zmluvy nemocníc s Dôverou sú platné na neurčitý čas, rokuje sa o cenových podmienkach.

ANS tiež rokovala so zástupcami štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP), s ktorou má zmluvu uzatvorenú do konca decembra. Aktuálne cenové dojednania platia do konca marca. Na stretnutí sa začali rokovania o podmienkach, ktoré budú platiť pre nasledujúce obdobie, doplnila Slávka Gáborová z referátu komunikácie VšZP.